Rok 2021 - ohlédnutí za tím, co nám tento rok dal, ale také vzal...

31.12.2021

Rok 2021 byl opět ve znamení pokračování pandemie COVID 19, avšak my jej máme spojený také s několika událostmi v naší chovatelské stanici.

V druhé polovině února 2021 se nám narodil vrh krátkosrstých štěňátek R2 z Henmonu po Arianě Lonadard a Hunterovi v. Pallas Athene. V květnu přišel na svět poslední vrh dlouhosrstých štěňátek po Yvance Lonadard a Dixovi Best of the Gods - holčičky Sasanka a Safira (vlastní mladší sestry naší Fialky z Henmonu - snad budou obě úspěšné a budou působit v chovu). Na konci června se Fialka z Henmonu stala konečně poprvé mámou a odchovala vrh T2 z Henmonu po Guccim Gard Bohemia, na začátku července pak Dahlia z Henmonu s Dixem Best of the Gods přivedla na svět vrh U2 z Henmonu. Poslední přírůstky se v naší chovatelské stanici narodily koncem září a sice krátkosrstý vrh po Arianě Lonadard a Waitovi Kuver - z tohoto spojení zůstala doma Viola z Henmonu. Bylo toho hodně a bylo to strašně náročné.

Část výstavní sezony byla opět narušena pandemií COVID 19 a vládními nařízeními. Přesto započali jsme výstavní karieru naší Květuše (oficiálně Qvitko z Henmonu) a Beruše (Gerbera Kuver).

V měsíci září mě náhle opustila naše domácí stařenka kavalírka Lussy ve věku nedožitých 14 let a v prosinci odešel Petrův kříženec jezevčíka Ichtil v neuvěřitelných nedožitých 20 letech. Chovatelskou stanici v prosinci navždy opustil také náš král Billo v.d. Wannsee a odpočívá po boku Trinity.