Rok 2020 - ohlédnutí za tím, co nám tento rok dal, ale také vzal...

31.12.2020
Rok 2020 byl pro všechny velice specifický a navždy bude spojován s pandemií COVID 19, avšak my jej máme spojený také s několika událostmi v naší chovatelské stanici.

Koncem ledna 2020 se nám narodil vrh dlouhosrstých štěňátek O2 z Henmonu po Dahlii z Henmonu a Dixovi best of the Gods a koncem července nám Dalinka dala ještě vrh P2 z Henmonu po našem odchovanci V3, VD1, VT Foxovi z Henmonu - Fox se tímto stal poprvé otcem. Dne 13.10.2020 se nám narodila náš jedináček Květuška - oficiálně Qvitko z Henmonu ze spojení tituly ověnčeného Kasima Ro-Kop Bohemia a naší nejkrásnější Yvanky Lonadard.

V měsíci březnu mě náhle opustila moje milovaná Trinita z Henmonu (Igor Lonadard X Manon z Henmonu), moje vlastní první chovná fenka a pokračovatelka chovu v chovatelské stanici z Henmonu. Krátce na to odešla i naše domácí stařenka kavalírka Nuki. Trinita zanechala celkem 4 chovné feny a 1 chovného psa - Tiara Lonadard, Yvanka Lonadard, Ariana Lonadard, Dahlia z Henmonu a Timur Lonadard, přičemž Yvanka, Ariana a Dahlia působí v naší chovatelské stanici.

Červenec byl ve znamení splnění bonitace 4 našich odchovanců a jejich zařazení do 1. třídy chovnosti

  1. naše Fialka z Henmonu, bonitační kód 5JXZ1/P
  2. Fox z Henmonu paní Vladimíry Kostrhounové z Krnova, bonitační kód 5JXZ1/P
  3. China z Henmonu (Tessi) paní Jiřiny Šlapákové z Dolního Benešova, bonitační kód 5JIZ1/P
  4. Gerda z Henmonu pana PhDr. Petra Hromka z Oder, bonitační kód 5V1/P

Velká část výstavní sezony byla zcela narušena pandemií COVID 19 a vládními nařízeními, kdy nebylo možné účastnit se akcí jako jsou výstavy, bonitace a zkoušky, avšak některé akce byly zachovány a můžeme hovořit o úspěšné výstavní sezoně jak z pohledu vystavovatele, tak z pohledu vodiče. Největší radost mi samozřejmě udělala moje Fialka oprávněným titulem Oblastní vítězky.

V prosinci jsme si dovezli štěňátko krátkosrstou fenečku z chovatelské stanice Kuver paní Věry Kuběnové - Gerbera Kuver, holčička po mé oblíbenkyni Carmen v.d. Wannsee, kterou jsem často a velmi úspěšně prezentovala ve výstavním kruhu.