Rok 2018 - ohlédnutí za tím, co nám dal, ale také vzal..

01.01.2019

Začátkem března 2018 se nám narodil vrh dlouhosrstých štěňátek CH2 z Henmonu po Yvance Lonadard a Guccim Gard Bohemia, který se v tomto roce stal VA1, Klubovým vítězem dlouhosrstých psů. Dne 14.6. se nám narodila štěňátka ze zahraničního krytí naší Ariany Lonadard se šampionem Polska Oskarem Szenberg. Vrh I2 z Henmonu byl početný, jelikož nám Ari dala 11 zdravých krásných štěňátek - 9 feneček a 2 psy.

Létní měsíce byly ve znamení splnění podmínek chovnosti Dahlie z Henmonu, přičemž jsme se 21.7.2018 spolu zúčastnily bonitace a Dahlia byla zařazena do 1. třídy chovnosti s kodem 5JXZ1/P.

Kromě chovatelských úspěchů se nám podařil také jeden rodičovský úspěch a dne 23.10.2018 jsme s Petrem přivítali na svět snad budoucí vodičku, psovoda, chovatele a třeba i figuranta v jednom :-D naši dceru Marion Janalíkovou.

V prosinci jsme si dovezli štěňáko dlouhosrstého pejska z chovatelské stanice Szenberg pana Wiktora Kowalskeho a držíme si palečky, aby nám vše vyšlo a Best byl náš budoucí chovný douhosrstý pes. Best Szenberg je vnukem VA Marla v. Baccara.

Těsně před Vánoci odešel za duhový most uchovněný pes Noris z Henmonu (Cerro Hartis Bohemia X Manon z Henmonu), dožil se 13 a půl let. Noris nebyl využíván v chovu a tedy po něm nezbyli žádní potomci.