OV Heroltice 17.10.2021

17.10.2021

2. oblastní speciální výstava německých ovčáků v Herolticích se opět vydařila nadprůměrným počtem účastníků (91 přihlášených psů) a navíc také vyšlo počasí ;-)...ten, kdo s námi zažil vloni zápasy v bahně, ví, o čem mluvím ;-).

Posuzujícím rozhodčím byl ústřední poradce chovu SČKNO pan Vítězslav Fiala.

Ve třídě dlouhosrstých veteránek se poprvé představila stále krásná Tiara Lonadard (dcera mé Trinity z Henmonu) a získala známku V1, Nejlepší veterán. Další veteránkou, která mi byla svěřena byly krátkosrstá V3 Carmen v.d. Wannsee (matka naší juniorky Gerbery Kuver). 

Z našich juniorů a juniorek se výstavy zúčastnily VN6 Gerbera Kuver, VD2 Paragan z Henmonu a moje "Květuška" Qvitko z Henmonu poprvé ve třídě mladých VD1, Vítězka třídy.

K odvodění mi byli svěřeni také VD4 Derry Bri-Jack ve třídě dospívajících psů, VD1 Chelsie z Třešňáku a V9 Wait Kuver (otec našeho vrhu V2 z Henmonu). Zážitek s Chelsie a jejím majitelem: "Musíš odběhnout i rychle bez vodítka a bacha občas se pere"...DALY jsme to ;-).

Největší srdcovka bylo vystavování mé milované Yvanky Lonadard, která se ve svých 7 a 3/4 letech předvedla naposledy v pracovní třídě fen. Za odvodění děkuji Katce Kolínové. Yvanka byla hodnocena jako V2 a vysloužily jsme si i potlesk za rychlé kolo bez vodítka.