31.12.2022 Ohlednutí za tím, co nám tento rok dal...avšak nejvíc vzal

31.12.2022

Nejtěžší rok v mém životě začal nenápadně, jak už to bývá, občas se nedaří a řešili jsme nějaké zdravotní problémy. Henmoňáci se účastnili několika výstav, ale hlavně jsme se zaměřili na uchovnění mladého psa Paragana z Henmonu a doživotní bonitace dalších Henmoňáků. 

V měsíci květnu složil Paragan z Henmonu (Fox z Henmonu X Dahlia z Henmonu) zkoušku ZM u rozhodčího Ladislava Košťála a následně zkoušku ZVV1 u rozhodčího Jana Stracha s pěknými body 96,5 - 90 - 90. V měsíci červnu si přidal zkoušku BH-VT a v měsíci červenci zkoušku SPr1. Byl úspěšně zbonitován 5JXZ1/P 1.tř. chov. 2023-2024 a stal se chovným psem, kterého NABÍZÍME KE KRYTÍ. 

V červenci úspěšně zbonitovali doživotně Fialka z Henmonu, Gerda z Henmonu, China z Henmonu a Fox z Henmonu. Mladá fenka Qvitko z Henmonu (Květuška) složila zkoušku ZVV1 a stala se naší budoucí chovnou dlouhosrstou fenkou.

Naprosto nečekaně mě v noci ze 17. na 18. září 2022 navždy opustil Petr. Teď se na mě a svou dceru Marion kouká za duhovým mostem a snad se potkal s našim společným kamarádem Richardem Trávníčkem z Hlučína. Kdo Petra dobře znal, věděl, že život po jeho boku nebyl lehký, byl hektický, náročný, úžasný i zcela psychicky vyčerpávající a i přesto byl výborný a obětavý kamarád, milující otec a úžasný figurant, ke psům empatický....Moc jsem si přála, aby naši dceru naučil figurovat, ale toto přání mi už nikdy nevyplní...

Bylo to na podzim velice těžké, ale bylo potřeba sebrat poslední síly a dokončit, co jsme s Petrem připravovali - zbonitovat Květušku (Qvitko z Henmonu) a v říjnu uspořádat s manžely Kuběnovými výstavu v Herolticích. 

Po stránce odchovu se nám v roce 2022 nedařilo vůbec a prvního vrhu jsem se dočkala 6.10. - komplikovaný průběh zakončený císařským řezem a ve finále jedním přeživším štěňátkem. Holčička dostala jméno Walpurga z Henmonu po svaté Walpurze, patronce nemocných dětí, šestinedělek, ochránkyni před hladem, nouzí a nemocemi. Před Vánoci jsme ještě měli to štěstí a přivítali jsme vrh 4 dlouhosrstých miminek od Dalinky - otcem se poprvé stal Best Szenberg.