Info pro zájemce o naše štěňátka

Krmivo Eminent

Štěňátka a všichni psi v naší chovatelské stanici jsou krmeni granulemi značky Eminent. Druh krmiva je potřeba vybrat na základě požadavku na správný vývoj, kondici, zátěž a další potřeby psa.

Jako tzv. startér volíme krmivo Eminent Puppy Lamb+Rice. Od 6. týdne přecházíme na krmivo Eminent Maxi Junior, které umožňují vyrovnaný pomalý růst a správný vývoj kosterní soustavy. U Štěňat do 1 roku věku vždy dbáme na výběr kvalitního krmiva, jelikož tím můžeme přispět ke správnému vývoji, a naopak nekvalitním krmivem silně uškodit. Obsah bílkovin (proteinů) v krmivu štěněte a mladého rostoucího psa do 1 roku je vhodné držet na 28 %.

Pro mladé psy cca od 10 - 12 měsíců a dospělé psy volíme krmivo Eminent Adult Large Breed, případně Eminent Adult Lamb+Rice, které je vhodné pro psy s citlivějším zažíváním a mohu doporučit dlouhosrstým pro lepší kvalitu srsti ;-).

Dospělým psům s větší zátěží tzn. intenzívní příprava ke zkouškám nebo březím a kojícím fenám podáváme Eminent Energy, který plně pokryje požadavky na energeticky náročnější krmivo.

Zelenina a ovoce

Od 3. měsíce věku postupně přidáváme najemno nakrájenou listovou zeleninu, nastrouhanou mrkev, jablko, v menší míře košťálovou zeleninu (růžičková kapusta, květák, brokolice). Syrová zelenina a ovoce je zdrojem vitamínů, kyseliny listové a vlákniny.

Doplňky stravy

Nejsme příznivci multivitamínových a jiných přípravků pro Juniory, nicméně doporučujeme přidávat kloubní výživu Canvit Chondro maxi od odběru až do 1 roku věku pro podpoření správného vývoje kloubů, zpevnění šlach a chrupavek. Zejména v období výměny zubů a v době, kdy se staví uši se nám tento přípravek osvědčil. Pro krásnou a lesklou srst a podporu pigmentace srsti i oka přidáváme nejdříve od 3. měsíců věku zelenou mořskou řasu v přípravku Algolith.