de-OV Troubelice 24.6.2018

10.07.2018

Zúčastnili jsme se úžasné výstavy v Troubelicích 24.6.2018.

Posuzující rozhodčí pan Thorsten Kopp z Německa, majitel CHS von Messina.

Do třídy veteránů jsem vzala "na výlet" naši Trinitu z Henmonu - V8.

Z odchovanců naší chovatelské stanice se předvedl Trinitin dlouhosrstý vnuk ve třídě mladých psů Forint z Henmonu se známkou VD4. Gratuluji majitelce Terezce Pospíšilové.

Tato výstava byla pro mě trochu speciální, jelikož jsem naposledy v sezoně mohla vodit i cizí psy a fenky. V nadcházejících měsících mě očekávají mateřské povinnosti a tedy nebudu moci na podzim předvádět zvířata, což mě velmi mrzí, ale brzy budu zase v kruhu zpět - doufám že v prosinci na halové výstavě v Albertovci.


Velkým úspěchem pro mě byly umístění všech mnou předváděných psů.

V konkurenci 18 fen a poprvé ve třídě mladých si Xsena Kuver vybojovala známku VD7 (po statice na 8. místě, takže jsme se o jedno místečko probojovaly), majitelka a chovatelka Věra Kuběnová.

Obrovskou radost jsem měla z hodnocení Xantipy Jihland ve třídě dospívajících fen, kde byla také početná konkurence 12 fen, po statickém posouzení byla Xantipa na 7. místě, avšak po rychlém kole a "frontách" jsme byly posunuty panem rozhodčím o 2 místa napřed! Tuto pozici jsme uhájily a Xantipa obdržela známku VD5. Majitel Petr Bartalos.

Zlatým hřebem výstavy byly třídy pracovních fen a psů. V pracovníc psech mi byl svěřen můj oblíbenec Wait v. Haus Tchorz (majitelka Věra Kuběnová;otec Xseny Kuver a také vrhu H2 z Henmonu). Vyvolání na 6. místo po statice jsem v dané konkurenci považovala za úspěch, avšak ještě jsme dokázali spolu vybojovat postup a konečné 5. místo se známkou V5.